PLC Siemens Simatic S7

Dlouholetá tradice v spolehlivosti, výkonu a funkčnosti vynesla řidicí systémy SIEMENS na první místo ve světovém měřítku, s obrovským tržním podílem e střední Evropě.
PLC Simatic jsou nasazeny ve všech druzích aplikací všech průmyslových odvětví od levných mokroPLC až po rozsáhlé DCS systémy Simatic PCS7. Integrace všech komponent SIEMENS do TIA konceptu pomáhá uživatelů systémů SIEMENS šetřit čas i provozní náklady.

Typy a řady

  • S7-300 – určeny pro standardní aplikace pro řízení strojů a zařízení
  • S7-400 – určeny pro náročné aplikace na rychlost a objem zpracování signálů a dat, nebo řízení velkých technologických řízení procesů
  • S7-200 – určeny pro malé aplikace, řada je nyní nahrazována systémy S7-1200
  • S7-1200 – nejmodernější řada malých PLC, určeny pro malé aplikace
  • S7-1500 – nejmodernější řada univerzálních PLC, určeny pro střední a větší aplikace
  • Simatic PCS7 – procesní řídicí systém pro aplikace v chemii, biochemii, potravinářství, energetice aj.
  • LOGO! – programovatelná relé, AS-I-sběrnice
  • PROFIBUS DP - PROFINET IO - decentrální periferie

S7-300

Modulární PLC středního výkonu. Vhodné pro aplikace do 500 IO. Vedle centrální výstavby má i možnost distribuce IO modulů přes PROFIBUS/PROFINET. Programovatelné v STEP7 nebo v prostředí TIA portál. Možnost komunikace přes sériové linky/ MPI/PROFIBUS/ETHERNET.

S7-1200

Moderní PLC nahrazující S7-200. Určeno pro malé aplikace do 100 I/O. Standardně je vybaveno rozhraním ETHERNET. Modulární systém s možností jak centrální tak distribuované výstavby. Podpora sběrnice PROFINET . Vybaveno intergrovaným web serverem umožňujícím diagnostiku i výměnu dat.

Jednoduchou vizualizaci formu webových stránek. Programovatelná v prostředí TIA portal.

S7-1500

Moderní řada PLC , které je následníkem řad S7-300/400. Řada je určena, podle typu vybraného CPU, jak pro střední úlohy automatizace (300-500 IO) tak pro aplikace rozlehlé (více než 500 IO). CPU jsou programovatelné v prostředí TIA portal. CPU vybaveno displejem, který umožní detailní diagnostiku bez nutnosti napojení PG s inženýrskými nástroji. Podpora centrální i decentrální výstavby. Nativní podpora PROFINET.

Simatic PCS7

Moderní DCS systém využívá vysoce výkonné procesní řízení s univerzálními HW komponenty Simatic a decentrálních periférií.